Biskup Józef Guzdek skierował list do harcerzy po tragedii na obozie w Suszku

0
1033
- REKLAMA -

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek skierował do harcerzy specjalny list w związku z tragedią jaka wydarzyła się na obozie w Suszku (woj. pomorskie).

- REKLAMA -

„Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci dwóch harcerek oraz odniesionych z powodu gwałtownej nawałnicy obrażeniach wielu uczestników obozu łódzkiego oddziału Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w miejscowości Suszek” — napisał bp Guzdek.

„To zdarzenie dla wszystkich zatroskanych o sprawy harcerskie jest bardzo trudnym doświadczeniem. To właśnie podczas wakacyjnych obozów i wędrówek harcerze pragną doskonalić swoje charaktery, kształtować prawe sumienia i odnosić zwycięstwa nad swoją słabością. Tym razem siły natury okazały swoją niszczycielską moc, nie oszczędzając ludzkich istnień, raniąc wielu młodych ludzi” — napisał w liście skierowanym do harcerzy w niedzielę.

Kończąc swój list hierarcha zapewnił wszystkich o swojej modlitwie. „Dlatego też modlę się do Boga za harcerki, które straciły życie i za rodziny, z których pochodziły. Maryję, Uzdrowienie Chorych, proszę, aby ci, którzy wymagają leczenia, mogli jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia”.

- REKLAMA -