Poznaj laureatów Harcerskiego Rejsu Roku 2016

0
1006
- REKLAMA -

Nagroda za Harcerski Rejs roku jest przyznawana od 2015 roku, po tym jak została ustanowiona przez Wydział Wychowania Wodnego Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego i jest przyznawana w dwóch kategoriach: Morski Rejs Roku oraz Śródlądowy Rejs Roku.

- REKLAMA -

W kategorii „Harcerski Morski Rejs Roku” nagrodę główną otrzymał Rejs z Lizbony do Faro, który zorganizowała Chorągiew Gdańska ZHP. Wyróżnione zostały „Rejs Stanica na Morzu” zorganizowany przez Harcerski Ośrodek Wodny Stanica Wrocław oraz Kurs Stavanger zorganizowany przez Chorągiew Śląską ZHR.

W kategorii „Harcerski Śródlądowy Rejs Roku” nagrodę główną zdobył „Rejs Zaginione Plemienia Ticuna”, który zorganizował szczep 58. Łódzkich Wodnych Drużyn Harcerskich. Wyróżnienia otrzymał „Rejs Powrót do korzeni” zorganizowany przez 4. HDW HOOK Ruda Śląska oraz „Rejs Własny Port” zorganizowany przez Hufiec Praga Północ.

W kategorii „Harcerski Spływ Roku” nagrodę główną otrzymał spływ rzeką Rawką zorganizowany przez 7. Próbną Wodną Drużynę Harcerską „Pomocna Zawsze Ludziom”. Wyróżnienia otrzymał odrzański spływ wiosenny zorganizowany przez Chorągiew Śląską oraz I zimowy spływ kajakowy zorganizowany przez Hufiec ZHP Sopot.

- REKLAMA -