Litewscy harcerze żegnali Wiktora Węgrzyna

0
530
Warszawa, 18.02.2017. Pogrzeb Wiktora Wêgrzyna, komandora miêdzynarodowych Rajdów Katyñskich odby³ siê, 18 bm. w warszawskiej Œwi¹tyni Opatrznoœci Bo¿ej. Wêgrzyn zmar³ 17 stycznia w Chicago po d³ugiej chorobie. (tg/awol) PAP/Tomasz Gzell
- REKLAMA -

W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe Wiktora Węgrzyna, komandora Rajdów Katyńskich, na których pojawili się uczestnicy tych rajdów, Kresowiacy, a także litewscy harcerze.

„Całe twoje życie, Wiktorze, to była służba z miłości, która tak zwięźle i wieloznacznie została zamknięta w słowa zdobiące sztandar Rajdu Katyńskiego: ‚Kocham Polskę’ i zadanie: ‚I ty ją kochaj’” — powiedział w czasie mszy pogrzebowej ojciec Marek Kiedrowicz.

- REKLAMA -

Ciało zmarłego zostało złożone w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w Panteonie Wielkich Polaków. W uroczystościach wziął udział biskup kamieniecko-podolski Leon Dubrowski, biskup Michał Janocha, członkowie Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, uczestnicy Rajdów Katyńskich, członkowie klubów motocyklowych, Kresowiacy oraz harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie.

- REKLAMA -