W Warszawie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłych harcerek

0
2504
- REKLAMA -

W niedzielę, 20 sierpnia o 18:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego zebrali się harcerki i harcerze ze wszystkich organizacji harcerskich, aby wspólnie się modlić za zmarłe w wyniku nawałnic harcerki.

- REKLAMA -

„Nasza obecność w katedrze jest znakiem, że postrzegamy zmarłe harcerki – Joasię i Olgę – jako osoby nam bliskie, niezależnie od organizacji, z jakiej pochodzimy” – powiedział ks. Jan Dohnalik, koordynator biskupa polowego ds. duszpasterstwa harcerzy.

Mszy św. przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Harcerzy. Wśród obecnych prezydenta Andrzeja Dudę reprezentował minister Wojciech Kolarski. W uroczystości wzięły udział władze ZHR, z przewodniczącym hm. Grzegorzem Nowikiem, władze ZHR, z naczelnik hm. Małgorzatą Sinicą, Skauci Europy, z przewodniczącym Piotrem Sitko, a także kapelan naczelny ZHR ks. Robert Mogiełka, który w sobotę przewodniczył pogrzebom tragicznie zmarłych harcerek.

„Stoimy tutaj w tym katedralnym namiocie spotkania, z pełnym miłości spojrzeniu Ojca. Choć nadal nie potrafimy zrozumieć tego, co się wydarzyło, wytrwale polecamy świętej pamięci Joasię i świętej pamięci Olgę Jego ojcowskim dłoniom. Patrzymy na krzyż Chrystusa i niezmordowanie powierzamy tych wszystkich, którzy po tragedii w Suszku niosą krzyż żałoby, smutku, choroby, niepełnosprawności” – mówił w homilii ks. Dohnalik.

- REKLAMA -