Harcerka w poważnym stanie po zjeździe na linie na obozie zielonogórskiego ZHR

0
3317
- REKLAMA -

Kolejna tragedia wydarzyła się na obozie harcerskim organizowanym przez Okręg Wielkopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W sobotę, 19 sierpnia na obozie w miejscowości Krzywna koło Nowogrodu Bobrzańskiego, harcerka spadła na ziemię w czasie zjazdu na linie.

- REKLAMA -

„Wczoraj około godziny 18 dyżurny komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że doszło do wypadku podczas spotkania, które zostało zorganizowane na zakończenie obozu harcerskiego” — poinformowała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Harcerska spadła z liny i uderzyła w ziemię, po czym była nieprzytomna. Nastolatka została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację, a jej stan jest poważny. Na miejscu policjanci zabezpieczyli sprzęt używany do zjazdu na linie.

„Konstrukcja była przygotowywana przez profesjonalistów. Jeśli chodzi o zabezpieczenie, to wszystko było sprawdzone przed zjazdem harcerki. Przejechali tą konstrukcją opiekunowie oraz osoby, które ją stworzyły. Na miejscu znajdował się ratownik medyczny i opiekunowie” — powiedziała Barbara Sobieska, rzeczniczka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wydał oświadczenie: „Na miejscu zdarzenia znajdował się ratownik medyczny, który udzielił pomocy, zostało wezwane pogotowie. W związku z podejrzeniem urazu kręgosłupa dziecko trafiło do szpitala, obecnie przebywa tam razem z rodzicami. Wychowawcy oraz inni świadkowie zostali przesłuchani przez policję, która zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Zarząd Okręgu Wielkopolskiego oraz Naczelnictwo ZHR uczestniczą w wyjaśnianiu wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałej sytuacji”.

- REKLAMA -