ZHP odcina się od wypowiedzi hm. Adama Mazguły

0
1022
- REKLAMA -

Po kontrowersjach jakich wywołały wypowiedzi hm. Adama Mazguły, komendanta Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego, Główna Kwatera postanowiła zamieścić na swoich stronach stosowne oświadczenie.

W oświadczeniu ZHP odcina się od od wypowiedzi hm. Mazguły, a jego wypowiedzi powinny być traktowane jako osobiste poglądy. W wydanym komunikacie brakuje informacji o tym czy względem instruktora zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje służbowe. Pełen tekst oświadczenia prezentujemy poniżej:

Związek Harcerstwa Polskiego jest stowarzyszeniem apolitycznym, niezależnym ideowo i organizacyjnie od partii, ruchów oraz organizacji o charakterze politycznym. Nie można wykorzystywać struktur ani symboli ZHP do prowadzenia działalności politycznej.

Wszelkie wypowiedzi Adama Mazguły dotyczące bieżącej sytuacji politycznej wyrażają osobiste poglądy tego instruktora i nie mogą być traktowane jako stanowisko ZHP.

Stan wojenny był przepełniony ludzkim cierpieniem, ale także aktami społecznego heroizmu, prawości i godności. Wiele osób straciło w nim życie. Wyrażamy solidarność z poszkodowanymi w wyniku stanu wojennego i ich rodzinami.

- REKLAMA -